Skip to main content

Batimetrinis Juodųjų Lakajų ežero žemėlapis

JUODIEJI LAKAJAI ežeras – Molėtų raj., 12 km r. nuo Molėtų centro. Plotas 495 ha. Ilgis (iš š. vakarų į p. rytus)  – 6,2 km, didžiausias plotis – 1,2 km. Didžiausias gylis 32,8 metrai, vidutinis ežero gylis 8,2 m.  Kranto linija (ilgis 20,3 km) labai vingiuota. Krantai daugiausia apaugę mišku. Šiaurės ir š. rytų dalyje daug pusiasalių. Juodųjų lakajų ežere, yra 8 salos (iš viso apie 7,2 ha ploto). Atabradas siauras, smėlėtas. Giliau dugnas dumblėtas, jame daug gilių daubų.
Giliausia vieta ežere prie Cibaragio – 32,8 m, vidutinis – 8-10 m. Ežeras priklauso Žeimenos upės baseinui, pratakus. Juoduosius Lakajus maitina Baltieji Lakajai, vandens perteklių plukdydami Pertenio sąsiauriu. Kertuojos upelis, atitekantis iš Kertuojų ežero; upelis iš Imulio ežero ir kanalas, surenkantis vandenis iš Matelėnų pelkių. Išteka iš šio ežero tik Lakaja. Ežero užaugimas nedidelis, jis priskiriamas mezotrofinių ežerų tipui. Vandens skaidrumas didelis, dujinis režimas geras. Ežerą juosia fliuvioglacialinės kilmės kalvots reljefas. Tai tikras miškų ežeras, apaugęs pušynais.
J. Lakajuose sugaunama kuojų, seliavų, stintų, aukšlių, lydekų, ešerių, lynų, raudžių, įveista ungurių. Ežeras žvejų klubui „Lakaja“ yra išnuomotas iki 2023 04 15. Klubas gerai prižiūri ežerą, žuvina įvairiomis žuvų rūšimis. Aplink ežerą įrengti informaciniai stendai, platinami leidimai mėgėjiškai žūklei. Graži gamta ir esami žuvų ištekliai traukia žvejus mėgėjus ne tik iš artimiausių vietovių, bet iš ir kitų rajonų. Žvejų klubo dėka ežeras tapo patrauklus ir žinomas. Siekiant išsaugoti aukštą žuvų produktyvumą ir išlaikyti ežerą patrauklų mėgėjiškai žvejybai įmanoma tik gerai prižiūrint.
Pastaruoju metu pagal nustatytą planą ežeras žuvinamas – lydekomis, taip pat yra planuojama įleisti ir šamų.
Eksperimentinės žūklės 2014 m. rezultatai rodo, kad palyginus su ankstesniais tyrimais (2005 m. rezultatais) žuvų gausumas ir biomasė padidėjo. Tyrimo metu sugautų žuvų vidutinė biomasė buvo 37,8 kg, o bendras sugautų žuvų gausumas buvo 509 individų. Tyrimo rezultatai rodo, kad pagal gausumą ežere dominuoja kuoja, seliava ir ešerys, o pagal biomasę – karšis, seliava, kuoja, ešerys. Ežere dažniausiai sugaunamos 7- 8 rūšių žuvys. Juodųjų Lakajų ežere visų žuvų išteklių produkcija yra pakankamai aukšta ir siekia apie 137,7 kg/ha, o gausumas siekia 1851 ind/ha.
Juodųjų Lakajų ežero žuvų bendrijos branduolį pagal biomasę sudaro: karšis – seliava – kuoja – ešerys. Stabiliausios ežere yra karšio, seliavos ir ešerio populiacijos. Lydekų gausums dėl intensyvios mėgėjiškos žvejybos yra sumažėjęs.
Juodųjų Lakajų ežero batimetrinis žemėlapis:

Comments

Popular posts from this blog

Lėktuvų eismas ore virš Lietuvos | Skrydžiai žemėlapyje

Norint sužinoti informaciją apie skrydį - avialinijų, lėktuvo, krypties duomenis spauskite ant lėktuvo įkonėlės. VIEŠBUČIŲ PAIEŠKA >> Lėktuvų eismas ore virš Vilniaus , Kauno oro uostų, Lietuvos, Europos, pasaulio orlaivių eismas gyvai pasaulio žemėlapyje. Vilniaus oro uostas žemėlapyje Kauno oro uostas žemėlapyje Palangos oro uostas žemėlapyje Lėktuvų eismas ore realiu laiku Šaltinis: flightradar24.com

Lietuvos miestų herbai

Lietuvos miestų savivaldybių herbų žemėlapis

MOTORINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ REGISTRACIJOS MOKESČIO ĮSTATYMAS

LIETUVOS RESPUBLIKOS MOTORINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ REGISTRACIJOS MOKESČIO ĮSTATYMAS 2019 m. gruodžio 17 d. Nr. XIII-2690 Vilnius Pasiskaičiuoti  Transporto prieminių registravimo/taršos mokestį >>.   1 straipsnis. Įstatymo paskirtis Šis įstatymas nustato motorinių transporto priemonių apmokestinimo motorinių transporto priemonių registracijos mokesčiu (toliau – mokestis) tvarką. 2 straipsnis. Pagrindinės šio įstatymo sąvokos 1 . Degalai – transporto priemonėse naudojami visų rūšių dyzelinas (gazoliai), visų rūšių benzinas, visų rūšių etanolis ir visų rūšių dujos. 2 . Duomenų šaltiniai – motorinės transporto priemonės kilmės ir (ar) patvirtinimo dokumentai , Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro duomenų išrašai. 3 . Registracija – Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatyta tvarka M 1 klasei ir N 1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės