Trolio liežuvis / Odda / Norvegija

Trumpai apie Trolio liežuvį

Vadinamasis Trolio liežuvis (norv. k. Trolltunga) Norvegijoje yra ne tik viena įspūdingiausių lankytinų vietų Norvegijoje, bet turbūt ir visame pasaulyje. Trolio liežuviu vadinama vieta yra uolienos atplaiša pakibusi kalno šlaite maždaug 700 metrų aukštyje šiaurinėje Ringedalsvatnet ežero dalyje Hordaland apygardoje Norvegijoje. Vienas artimesnių miestų yra Odda miestelis.

Kada galima aplankyti

Šią įspūdingą lankytiną, turistams prieinamą, vietą galima lankyti nuo gegužės mėn. iki rugsėjo mėn.

Sąlygos (saugumas)

Norint aplankyti šią vietą, kiek neramu dėl saugumo priemonių - jų tiesiog nėra tiek keliaujant link jos tiek pačioje vietoje. Yra užfiksuotas vienas insidentas 2015m rugsėjo mėn., kai turistas tiesiog nukrito nuo šio skardžio. Turistų skaičius paskutiniais metais išaugo nuo 500 iki 80.000 (2009-2016m.). Taip pat yra pabrėžiama, kad klimato sąlygos net ir vasaros sezonu, kai turistai gali šią vietą aplankyti, gali būti labai nepalankios - sniegas bei dideli vėjo gūsiai čia nėra naujiena.

Užsakyti viešbutį netoliese

Booking.com

Trolio liežuvio video

Aukštos kokybės 4K video apie šią įspūdingą vietą žiūrėkite čia:

Trolio liežuvio vieta žemėlapyjeKeletas įdomesnių Trolio liežuvio nuotraukų
Kas tie troliai norvegų mitologijoje? 
Dideli ir stiprūs, ne itin protingi, bet juos apgavus, skaudžiai kerštaujantys – tokie yra mistiškieji troliai. Legendos apie juos kuriamos nuo senų senovės. Šiauriečių mituose troliai gimsta iš akmens ir vengia saulės šviesos, kad vėl juo nepavirstų. 

Top 13 neįtikėtinų vietų norvegijojeComments